Tražilica

Ukupno: 720753
Državna smotra LiDraNo 2012.
Autor: Šimun Višević, 25. 4. 2012.

Na LiDraNu vrijeme leti

Sudjelovali smo na državnoj smotri LiDraNo 2012., s koje smo se vratili puni dojmova, novih ideja i zaključkom – kad se hoće, sve se može!

Kad sam saznala da idem na LiDraNo, nisam znala što očekivati. Prijateljica mi je pričala kako je njoj bilo i kako je ona to sve doživjela, a moja očekivanja bila su slična! Ove godine LiDraNo se, kao i posljednje 3 godine, održavao u hotelskom naselju Solaris od 15. do 17. travnja. Dogovoreni polazak bio je u 13 h. Naš „vozač“ bio je nastavnik informatike Šimun Višević. Krenuli smo po Jelenu Krišto koja nas je čekala na autobusnoj stanici u Kaštel Štafiliću, a kada smo svi bili na broju, krenuli smo za Šibenik. Išli smo autocestom pa neće biti (obično dosadnog) opisivanja pejzaža...

U Šibenik smo stigli za sat vremena, a na moje iznenađenje došli smo zadnji.

Naša nova cimerica zvala se Nikolina i bila je iz Trogira. Nakon što smo se smjestili imali smo ostatak dana slobodan, a kako ga bolje iskoristiti nego se malo prošetati Solarisom i steći nova prijateljstva.

Navečer  je održano svečano otvaranje prilikom kojeg nam se obratila Željka Horvat Vukelja - predsjednica središnjeg odbora državne smotre LiDraNo.

Za okruglim stolom

Drugi dan državne smotre LiDraNo bio je pretrpan „okruglim stolovima“, pojedinačnim i scenskim nastupima... Nakon doručka slijedio je okrugli stol za školske listove. Svi smo pozorno slušali komentare, tj. mentori su pažljivo slušali komentare. A mi? Mi smo ih samo slušali! Kada je došao trenutak na naš digitalni školski list, najveću pažnju kritikama je posvetio nastavnik Šimun! Taj digitalni školski list njegovih je ruku djelo! Nakon 2 sata slušanja dobronamjernih kritika, uručene su nam diplome i Zbornik literarnih i novinarskih radova.

Ostatak poslijepodneva nastavnica Nikolina Tičinović i nastavnik Šimun Višević proveli su na radionicama,a Jelena, naša cimerica Nikolina i ja provele smo gledajući pojedinačne i skupne scenske nastupe. Treba posebno pohvaliti svu djecu koja su izvodila te nastupe, jer stvarno treba hrabrosti popeti se na pozornicu i odglumiti predstavu. Prije večere Jelena i ja dobile smo zadatak od naših mentora - morale smo se fotografirati za školski list, što je za Jelenu bio jako mrzak zadatak! Nakon večere bila je projekcija radio emisija i filmskih uradaka, čemu uvijek prisustvuje veliki broj sudionika smotre, pa smo i mi pogledale neke učeničke uratke i uvjerile se u njihovu izvrsnost.  Ostatak večeri provela sam sklapajući nova prijateljsva s djecom iz cijele Hrvatske pa tako i sa djecom domaćinima. Nakon iscrpljujućeg dana, odlučila sam se izvaliti na krevet u sobi i gledati televiziju. U toj ideji mi se priključila Nikolina, dok je Jelena, puna energije, odlučila otići u disko! I ja bih otišla, ali moje noge mi to nisu dopuštale!

Svečano zatvaranje

Zar već?? Prošao je tek jedan i pol dan, a mi već moramo doma! Nakon doručka bilo je vrijeme za spremiti torbe i napustiti sobe. Nakon 9 sati svi su bili u predvorju hotela sa svojim koferima. Mi smo svoje torbe spremili u automobil i vratili se u hotel čekati svečano zatvaranje smotre LiDraNo. Nakon nekoliko minuta predvorje više nije bilo pretpano djecom i njihovim mentorima, većina je spremila svoje kofere u autobuse i automobile... Izležavajući se i uživajući u udobnim bijelim foteljama koje su zauzele mjesto u predvorju hotela Ivan, upoznala sam nove prijateljice koji su iz iste, Splitsko-dalmatinske županije, a u njihovom društvu su nam proletjeli preostali sati do svečanog zatvaranja.

Na svečanom zatvaranju ponovno smo vidjeli neke od najboljih scenskih nastupa i čuli smo neke od najboljih literarnih i novinarskih radova sa ovogodišnje smotre, uz komentar organizatora da uz ovoliki broj talentiranih i marljivih učenika nema straha za budućnost LiDraNa!

Vrijeme tako brzo leti! Nakon dva dana boravka u Solarisu, bilo je vrijeme za povratak u naša lijepa Kaštela. Ovo je zaista bilo jedno lijepo iskustvo kojeg ću se rado sjećati, a svim svojim novim i starim prijateljima želim još više uspjeha, bilo to u pisanju novinarskih ili literarnih radova, izvođenju scenskih nastupa ili nečemu drugom u čemu se požele okušati! Kad se hoće – sve se može!

Karla Periša, 7.c