preskoči na sadržaj

Osnovna škola Bijaći

Login

"Dok ne cijenite sebe, nećete cijeniti ni svoje vrijeme. Dok ne cijenite svoje vrijeme, nećete ništa učiniti s njim."
M. Scott Peck
: Citati o vremenu

SafetyNet - Bitka za sigurnost

Eko - panoi

Eko panoi ožujak

 

Sve eko panoe možete pogledati klikom na OVDJE

PRVI SVJETSKI RAT

Globalnoj inicijativi Happy pridružili su se i učenici naše školi filmom izrađenim na satu informatike.

Film izradile Ana Guja i Sofija Ritta Bojčić

Anketa
Koliko vremena provodite na internetu dnevno








Raspored odvijanja nastava

JUTARNJA SMJENA

  1. 8.00 – 8.45  
  2. 8.50 – 9.35  
  3. 9.40 – 10.25

VELIKI ODMOR 10.25 – 10.45  

  1. 10.45 – 11.30  
  2. 11.35 – 12.20
  3. 12.25 – 13.10 

POSLIJEPODNEVNA SMJENA

  1. 14.00 – 14.45
  2. 14.50 – 15.35
  3. 15.40 – 16.25

VELIKI ODMOR 16.25 – 16.45

  1. 16.45 – 17.30
  2. 17.35 – 18.20
  3. 18.25 – 19.10
Radovi učenika

Školski list Kapljice

Kapljice 2022

Kapljice 2022

Kapljice 2022

Kapljice 2021

Kapljice 2019.

Kapljice 2018.

kapljice 2015/2016

Kliknite na naslovnicu da biste prelistali časopis

Vremenik II. polugodište 2018./.2019.

Brojač posjeta
Ispis statistike od 9. 6. 2011.

Ukupno: 722357
Ovaj mjesec: 1805
Vijesti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Kommunikation
Autor: Administrator , 11. 6. 2022.

Osnovna škola Bijaći je od 05. do 10. svibnja 2022. bila domaćin sudionicima Erasmus+ projekta Komunikacija (Kommunikation) u kojemu osim Hrvatske sudjeluju partnerske škole iz Portugala, Poljske, Bugarske, Španjolske i Njemačke. Ovo je bila šesta mobilnost, tj. zadnja u ovome projektu.


Projektne aktivnosti su započele u ponedjeljak, na svečanosti otvaranja gdje je ravnateljica prof. Jadranka Šošić istakla da smo tijekom tri godine druženja doživjeli mnogo lijepih trenutaka. Ravnateljica je naglasila da je tema Kommunikation uvijek aktualna i važna za sve generacije i naučila nas je da, iako govorimo različitim jezicima, možemo komunicirati na niz novih, originalnih i zanimljivih načina. Goste su pozdravili i koordinatorica prof. Sanja Mikelić, kao i g. Ante Radovčić, savjetnik pročelnika Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, tehničku kulturu i sport Splitsko-dalmatinske županije i u ime grada srdačnu dobrodošlicu partnerima zaželjela je Antonija Crnjak. Svečano otvaranje su uveličale Kaštelanske mažoretkinje, kao i  članice Bijaćkih meštrovica Mirjana Dražin, Marina Grgin i Natalia Burazin te prof. glazbene kulture Ivana Cinottia koji je izveo pjesmu Srdela blues. Aktivnosti su nastavljene prezentacijama o državama, tradicionalnim nošnjama i izložbom Mladi i odjeća. Isti dan učiteljica Mirjana Dražin i prof. Diana Šunjerga održale su radionicu Mornar (izrada suvenira) i radionicu Odjeća (ne) čini čovjeka.

U utorak  smo posjetili i razgledali Sinj, goste je posebno oduševio interaktivni muzej Sinjske alke. U muzeju je održana radionica izrade opanaka,tradicionalnog dijela nošnje sinjskih momaka.  Nakon jutra provedenog u Sinju, put nas je odveo u Split. Šetnjom preko Zapadne obale, Marmontove, prolaskom kroz Zlatnih vrata i podrume Dioklecijanove palače, gostima smo pokušali pokazati mali dio ljepota grada Splita. Najveći dojam na naše partnere je ostavila katedrala sv. Duje i Peristil. U Splitu smo posjetili i Etnografski muzej, u kojem smo se upoznali s tradicionalnim nošnjama Dalmacije.

Srijeda je bila dan za prirodne ljepote našeg kraja i gradova pod UNESCO zaštitom. Posjetili smo i razgledali NP Krka. Vidjeli smo bogat biljni i životinjski svijet nacionalnog parka, a naučili smo nešto o prvoj hidroelektrani u Europi. Taj dan smo posjetili Krešimirov grad,  Šibenik i katedralu sv. Jakova. Katedrala u Šibeniku najznačajnije je graditeljsko ostvarenje 15. i 16. st. na tlu Hrvatske, a  2000. godine uvrštena u UNESCO-ov popis svjetskog kulturnog nasljeđa. Na povratku smo stali i u nezaobilazni Trogir, koji se smatra najbolje sačuvanim romaničko-gotičkim gradom. Razgledali smo povijesnu jezgra grada i kulu Kamerlengo i katedralu sv. Lovre, čiji je portal zapadnih vrata izradio majstor Radovan.

Četvrtak smo započeli podjelom certifikata. Gospođa Vanja Aranza nam je predstavila tradicionalnu kaštelansku nošnju i sve prisutne razveselila kaštelanskin trišnjama. U Kahoot kvizu su učenici pokazali svoje znanje o komunikaciji, ali i o svim partnerskim zemljama koje smo do tada posjetili. Učenici su predstavili kuharicu, a učenici njemačke Käthe-Kollwitz- škole počastili su nas tradicionalnim Frankfurter Bethmännchen. Nakon slastica na red je došla još jedna radionica - Finish my Story. Iako su se gosti u ova četiri dana sami upoznali s ljepotama naših Kaštela, ovo poslijepodne smo ih odveli u Muzej grada Kaštela u dvorcu Vitturi, a šetnjom od muzeja do Kaštel Štafilića učenici su imali zadatak slikati zadane čakavske riječi kao što su ponistra, škure, kantun, jidro…

Projekt Kommunikation došao je kraju. Nismo mogli zamisliti ljepši kraj – od partnera na početku, kroz tri zajedničke godine rada, aktivnosti i učenja postali smo prijatelji!

Želim zahvaliti ravnateljici prof. Jadranki Šošić, kolegicama Mirjani Dražin, Dijani Šunjergi i Tomislavi Rogošić na pomoći u planiranju i izvedbi cijelog programa završne mobilnosti. A posebno želim pohvaliti naše osmaše koji su sudjelovali u projektnim aktivnostima, Branimira Baraća, Tonča Jukića, Marina Primorca, Milu Škopljanac, Miju Botić, Emu Petru Jurić, Luciju Lovrić i Martu Crnković. Zbog vas su se naši gosti osjećali kao kod kuće, i sigurno će nas ponovno posjetiti! 

Autor: Sanja Mikelić





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju