U sklopu 34. ČAkavske večeri Ne zaudobimo ČA su činili naši stari! u OŠ Bijaći održane su tradicionalne aktivnosti posvećene njegovanju čakavske riči. Početkom travnja sastankom Prosudbenog povjerenstva okončan je X. Međunarodni literarni, recitatorski i likovni natječaj ČA u versin, riči i pinelu posvećen očuvanju hrvatske materijalne i nematerijalne baštine. 16. travnja održan je ČAkavski kviz ČA pitalice te dvije ČAkavske radionice – Babina dota pod vodstvom profesorice Klare Mitar te Kukičanje kojom je koordinirala učiteljica Mirjana Dražin.
U suradnji s Agencijom za odgoj i obrazovanje 17. travnja održan je Međužupanijski stručni skup ČAkavsko narječje – jučer, danas, sutra za učitelje razredne nastave i hrvatskog jezika kojim su koordinirale Hrvatka Kuko, viša savjetnica za hrvatski jezik i Mirela Majstrović, viša savjetnica za razrednu nastavu.
Nakon pozdravnih govora koordinatorice i ravnateljice škole domaćina dr. sc. Jadranke Šošić kazivanjem poezije nazočnima su se predstavili i učenici Škole koji su nagrađeni i pohvaljeni na 10. jubilarnom natječaju: Marta Botić i Iva Hrga iz 2.b razreda (mentorica Mirjana Dražin), Mihaela Čubrilo iz 2.a razreda (mentorica Ivana Lukas Bartulović) te Maja Klarić iz 6.a razreda (mentorica Tomislava Rogošić).
Predavači su bili poznati sveučilišni profesori:
- dr. sc. Katarina Lozić Knezović, Sveučilište u Splitu, Filozofski fakultet – Čakavsko narječje – prostiranje, upotreba, utjecaj
- dr. sc. Josip Lasić, Odjel za izobrazbu učitelja i odgojitelja, Sveučilište u Zadru – Pučki libreto u nastavi hrvatskoga jezika – čakavsko-štokavski govori kao istraživački izazov(i)
- dr. sc. Ivana Kurtović Budja, Institut za hrvatski jezik, Zagreb – Obrazovanjem do dijalektne tolerancije
- dr. sc. Marijana Tomelić Ćurlin, Sveučilište u Splitu, Filozofski fakultet – Naši dijalekti zalog su naše budućnosti
Ovaj izvrsno organiziran stručni skup još jednom je podsjetio na obvezu i dužnost njegovanja zavičajnih govora te cjelokupne kulturne baštine u turbulentnim vremenima suvremenog doba.




































