Ravnateljica tradicionalno nagradila najuspješnije učenike i njihove mentore
Autor: Tamara Smokrović, 2. 7. 2021.

Ravnateljica naše škole Jadranka Šošić, već tradicionalno nagrađuje učenike i mentore koji su ostvarili zapažene rezultate i na taj način zahvaljuje učenicima i mentorima na njihovom doprinosu radu i uspjehu Škole. Ovogodišnji prijem održao se u četvrtak 1. srpnja 2021. u skladu s epidemiološkim mjerama. Osim nagrađenih, prijemu su nazočili predstavnici Grada: dogradonačelnica grada Kaštela gospođa Jadranka Matok Bosančić i gospodin Mate Barun.

Nakon pozdravnih govora ravnateljice Šošić i dogradonačelnice Matok Bosančić uslijedila je podjela nagrada i priznanja.

Za odličan uspjeh iz svih nastavnih predmeta tijekom osnovnoškolskog obrazovanja i uzorno vladanje nagradu i priznanje dobili su sljedeći učenici: Emanuel Bajamić iz 8.b razreda, Nina Djirlić iz 8.c razreda i Marko Radeljak iz 8.d razreda.

Za odličan uspjeh iz svih nastavnih predmeta i uzorno vladanje u šk. god. 2020./2021. nagrađeni su učenici Karla Šarić iz 8.a razreda i Marko Tranfić iz 8.c razreda. Marko Radeljak, u ime nagrađenih osmaša, uputio je riječi zahvale rekavši kako će im svima osnovna škola ostati u lijepom sjećanju jer su u tom razdoblju upoznali brojne nove prijatelje i osjećali se ugodno u školskom prostoru.

Osim njih, nagrađeni su učenici koji su osvojili jedno od prva tri mjesta na županijskim ili su sudjelovali na državnim natjecanjima:

Ivan Barišić8.b - Za osvojeno 1. mjesto na županijskom Natjecanju iz engleskog jezika i sudjelovanje na državnom Natjecanju iz engleskog jezika – školska godina 2019./2020.

Ana Gotovac - mentorica

Toni Grubišić6.b  - Za osvojeno 3. mjesto na županijskom Natjecanju iz geografije i sudjelovanje na državnom Natjecanju iz geografije – školska godina 2019./2020. i za osvojeno 3. mjesto na županijskom Natjecanju iz geografije – školska godina 2020./2021.

Marijana Eterović Faraunić - mentorica

Marko Tranfić8.c - Za osvojeno 1. mjesto na županijskom Natjecanju iz engleskog jezika i sudjelovanje na državnom Natjecanju iz engleskog jezika – školska godina 2020./2021.

Tomislava Rogošić - mentorica

Petar Primorac5.d - Za osvojeno 1. mjesto na županijskom Natjecanju iz matematike i sudjelovanje na državnom Natjecanju iz matematike – školska godina 2020./2021.

Ana Zelić - mentorica

Emanuel Bajamić8.b - Za osvojeno 3. mjesto na županijskom Natjecanju iz matematike i sudjelovanje na državnom Natjecanju iz matematike – školska godina 2020./2021.

Dijana Runjić,  mentorica

Roko Šerić6.a - Za osvojeno 2. mjesto na županijskom Natjecanju iz informatike

u kategoriji Primjena algoritama – školska godina 2020./2021.

Šimun Višević - mentor

Iva Matas8.c - Za sudjelovanje na Županijskoj i Državnoj smotri LiDraNo 2021.

- školski list Kapljice -

Ivanica Debak Banović - urednica školskog lista Kapljice – LiDraNo 2021.

Tamara Smokrović - Za sudjelovanje na Županijskoj i Državnoj smotri LiDraNo 2021.

- školski list Kapljice -

Budući da je čakavica brend OŠ Bijaći, posebnu zahvalu dobili su učenici koji su više godina sudjelovali u realizaciji školskog projekta ČAkavska večer: Ivan Lukas Rušnov iz 8.c razreda i                                 Marko Radeljak iz 8.d razreda.

Za postignuti sportski rezultat (novi kadetski rekord Republike Hrvatske u plivanju na 50 m slobodno) priznanje i nagradu dobio je učenik 7.a razreda Filip Gruica.

Učenik 3.b razreda Stipe Bartulović dobio je priznanje za uspješno sudjelovanje na brojnim natječajima i smotrama.

Posebno su nagrađeni učenici i njihovi mentori koji su sudjelovali na 6. natječaju ČA u versin, riči i pinelu i postigli zapažene rezultate.

U kategoriji literarni izričaj - razredna nastava učenik Stipe Bartulović (3.b) osvojio je 1. mjesto s pjesmom Ča oćete? U istoj kategoriji Povjerenstvo je pohvalilo Stipinu pjesmu Čuvar moji snoviKatarina Radman - mentorica

U kategoriji literarni izričaj - predmetna nastava učenik Ivan Lukas Rušnov (8.c) osvojio je 1. mjesto s pjesmom Jedna rič. Pohvaljena je i Ivanova pjesma Stare fešte.

Zorana Duplančić - mentorica

U istoj kategoriji, literarni izričaj predmetna nastava učenica Karmela Lukas Rušnov (6.c) osvojila je 3. mjesto s pjesmom Dičinji smij. Povjerenstvo za literarni izričaj pohvalilo je i Karmelinu pjesmu Sritna san ČA mi je imendanTamara Smokrović - mentorica

U kategoriji recitatorski izričaj - razredna nastava pohvaljen je učenik Stipe Bartulović s pjesmom Čuvar moji snoviKatarina Radman - mentorica

U istoj kategoriji, recitatorski izričaj - razredna nastava pohvaljena je učenica Natali Galinec (3.e) s pjesmom Katarine Makjanić Je se ufoš?Mirjana Dražin - mentorica

U kategoriji recitatorski izričaj - predmetna nastava učenice 6.d razreda Ana Milan i Cvita Benutić dijele 2. mjesto. Ana Milan recitirala je pjesmu Vrića Božja Nađana Dumanića. a Cvita Benutić recitirala je pjesmu Nađana Dumanića Samo bi tija one riči smija.

U istoj kategoriji pohvaljena je izvedba učenice Ane Djirlić (6.d) za recitaciju pjesme Nađana Dumanića Srića. Tomislava Rogošić – mentorica učenicama 6.d razreda.

U kategoriji likovni izričaj - predmetna nastava učenica Iva Matas (8.c)  osvojila je 3. mjesto za likovni rad Nedostaju mi mažoretkinje i nastupiNegdi Fiamengo - mentorica

Program su literarnim i recitatorskim izričajem obogatili nagrađeni i pohvaljeni učenici.

Ravnateljica OŠ Bijaći Jadranka Šošić čestitala je svima nagrađenima poželjevši im dobre rezultate i u novoj školskoj godini, osmašima puno sreće i uspjeha u nastavku njihova školovanja, a svima prvenstveno puno zdravlja. Nakon dodjele nagrada i priznanja upriličeno je prigodno druženje.

Priloženi dokumenti:
23.jpg (1,010.95 KB)