Podjela certifikata sudionicima projekta European Schools for Sustainable Development
Autor: Administrator , 1. 4. 2022.

U petak 01. travnja 2022. sudionicima projekta European Schools for Sustainable Development podijeljeni su certifikati.

Tom prigodom sve je pozdravila ravnateljica Jadranka Šošić koja je kazala da je brzo prošao tjedan zajedničkog druženja kojega smo proveli u učenju jedni od drugih. Navela je da nas je tema projekta Europske škole za održivi razvoj povezala kroz niz korisnih radionica i posjeta zanimljivim mjestima poput vjetroparka Danilo, Sokolarskog centra, slapova rijeke Krke, povijesnog lokaliteta Bijaći i drugih prirodnih ljepota Dalmacije.

Gosti su upoznali našu kulturnu baštinu, posjetili su Trogir, Split i Šibenik te razgledali naš grad Kaštela koji okuplja 7 mjesta od kojih svako ima poznati povijesni kaštel. Poslušali su i tragičnu kaštelansku ljubavnu priču o Miljenku i Dobrili.

Iako vremenske prilike nisu u potpunosti bile idealne, gosti su uspjeli razgledati sve što je planirano te na završetku klišku tvrđavi i Etno Agro park Stella Croatica.

Svi su dobili prigodne darove za sjećanje na ovaj zajednički susret u Hrvatskoj vjerujući da će im mobilnost u našoj zemlji, u našem gradu i Dalmaciji na obali Jadranskog mora ostati u lijepom sjećanju te da će neka ovdje započeta prijateljstva dugo trajati.

Na otvaranju ovoga susreta ravnateljica je kazala da bi bila zadovoljna da budemo upola dobri domaćini kao naši prijatelji iz Turske, a po reakcijama sudionika izgleda da smo u tome uspjeli.

Među gostima je bila i Ceylin Ada Karadoğan, učenica iz Bodruma koja prekrasno pjeva, a nije ni čudo jer je Kutsi Karadoğan, popularni turski pjevač njezin otac. Ceylin Ada sve je razveselila izvedbom dviju pjesama: Yine Yol Göründü Gurbete i Özgürlük.

Bijaći ima niz projekata i aktivnosti, a jedan od najstarijih i najuspješnijih je ČAkavska večer čija je tradicija duža od 30 godina, a očuvanje čakavskog dijalekta je osnovni cilj ovog projekta. Iako gosti ne razumiju naš jezik pa tako ni naše dijalekte, Stipe i Maris su im pokušali dočarati izvedbu na čakavici.

Ravnateljica je zahvalila partnerima koji su donijeli likovne radove za 6. Međunarodni natječaj ČA u versin, riči i pinelu.

Zahvalila je koordinatoru te svim kolegicama i kolegama koji su pomogli u realizaciji planiranog programa.

Tomislava Rogošić, prof. engleskog i hrvatskog jezika moderirala je program dodjele certifikata sudionicima projekta European Schools for Sustainable Development u koji je OŠ Bijaći uključila Ksenija Žarković, prof. engleskog i francuskog jezika, kao i u ostale Erasmus+ i eTwinning projekte koji se provode u našoj školi.

Ravnateljica je svima zaželjela sretan povratak kućama te miran život bez bolesti i ratova da bi ova i sva djeca na svijetu imala bolju budućnost.

Uz pozdrave je poručila da nastoje pamtiti samo ono što je bilo lijepo.

Sve najbolje do sljedećeg susreta u svibnju u Litvi!